Odżywianie

Koktajl z banana, kiwi i mango

1 koktajl

Bardzo często słyszymy, jak ważne jest, aby nasza dieta była obfita w warzywa i owoce. Powinny być one podstawą naszej diety i stanowić jej znaczną część. Świetnym i zarazem najprostszym sposobem na dostarczenie swojemu organizmowi cennych witamin i składników odżywczych w nich zawartych, jest przygotowywanie koktajli. Koktajl owocowy to świetny pomysł na śniadanie, które możemy zjeść zarówno w domu jak i zabrać ze sobą do pracy, i wypić na drugie śniadanie ale też doskonale sprawdzi się jako podwieczorek.

Uwielbiam wszelkiego rodzaju koktajle owocowe. Wystarczy zmiksować ulubione owoce, dolać wody i gotowe! Taki koktajl z pewnością doda nam mnóstwo energii, a po jego wypiciu będziemy czuli się wciąż lekko, bo nie obciąży naszego żołądka. Dodatkowo zajmie nam to dosłownie kilka minut, bo musimy tylko obrać owoce i je zblendować, więc możemy przygotować go nawet, jeśli nie mamy zbyt wiele czasu. W koktajlu przemycić możemy te produkty, za którymi nie przepadamy ale wiemy, że są wartościowe i warto je jeść. Nasz organizm z pewnością nam się za to odwdzięczy.

Składniki jakich potrzebujemy do przygotowania tego koktajlu to:
– 2 dojrzałe banany
– kiwi
– mango
– nasiona słonecznika
– woda.

Aby go przygotować wszystkie składniki musimy jedynie zmiksować. Jeśli chcemy aby nasz koktajl był rzadszy, dodajmy więcej wody.

2

3

4

A Wy, lubicie koktajle? Jakie najbardziej?

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading