Lifestyle

Gdzie najchętniej odpoczywam od codzienności?

1

Uwielbiam weekendy. Od jakiegoś czasu staram się te dni spędzać w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Nie poświęcam już tego czasu na pracę, tak, jak to robiłam jeszcze kilka miesięcy temu. To jest czas dla mnie i moich bliskich. Lubię rodzinne spotkania, czy imprezy ze znajomymi, jednak każdy z nas czasem potrzebuje pobyć sam ze sobą i trochę odpocząć od codzienności. Ja zawsze wtedy jadę do mojego dziadka, na wieś.

To jest miejsce, w którym zatrzymuje się czas. Przyjeżdżam tutaj i wiem, że wyjadę wypoczęta, z czystym umysłem, radością w sercu, nowymi pomysłami, dobrym humorem i uśmiechem na twarzy. To miejsce mnie inspiruje, sprawia, że czuję, że mogę więcej. Dodaje energii, jednocześnie wyciszając i uspokajając mnie. To miejsce, do którego zawsze chętnie wracam. Mam z nim mnóstwo wspaniałych wspomnień i pragnę tworzyć kolejne.

Kiedy chcę być sama, wolę być na świeżym powietrzu, dlatego wychodzę z tego pięknego, wiejskiego domku i idę przed siebie. Tutaj inaczej patrzy się na problemy. Cisza i spokój sprzyjają przemyśleniom, a rozwiązania same przychodzą do głowy.

Mam tutaj ulubiony kamień, na którym siadam i czytam książkę. Ulubione, polne ścieżki, po których chodzę, kiedy nie mogę pozbierać myśli. Ulubioną jabłoń w sadzie, z której owoców przygotowuję słodkości, które zabieram ze sobą na piknik, na ulubionej łące.

Nie ma znaczenia, czy pada deszcz, śnieg czy świeci ostre słońce, tutaj zawsze jest pięknie! Wystarczy dosłownie moment, żeby poczuć tutejszy, wiejski klimat i zatrzymać się na chwilę w naszym zabieganym życiu.

Nie trzeba wyjeżdżać daleko od domu, żeby zrelaksować się i choć trochę odpocząć od szkoły czy stresującej pracy. Dookoła nas z pewnością jest mnóstwo cudownych miejsc, w których odnajdziemy spokój. Poszukajmy ich! Czasami warto wyrwać się z miasta i skorzystać z „atrakcji” jakie oferuje nam wieś – zupełnie za darmo!

2

3 jak odpocząć od codzienności

4

5

6

7

A Wy, macie takie miejsce, w którym możecie spokojnie odpocząć od codzienności?

3 komentarze

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading