Odżywianie

Deser czekoladowy

3 deser czekoladowy

Uwielbiam wszelkiego rodzaju słodkości, szczególnie te czekoladowe. Brak piekarnika znacznie utrudnia mi ich przygotowywanie ale jednocześnie zmusza mnie do szukania innych rozwiązań, niż popularne, pieczone w piekarniku ciasteczka czy ciasta. Dzięki temu powstają tak niesamowite desery jak ten.

Uwielbiam czekoladowe desery. Dla nich mogłabym zrezygnować z wielu innych rzeczy. Są idealne na chłodne i ponure dni, bo po nich od razu ma się lepszy humor!

Wbrew pozorom deser wcale nie musi być nie zdrowy. Ten, który dzisiaj proponuję jest zdrowy, z pewnością dostarczy nam energii i wielu wartościowych składników odżywczych, a kaloriami nie musimy się tak bardzo przejmować, jeśli są to dobre kalorie. Na ten mus trafiłam w Internecie. W pierwotnej wersji miał nieco inny skład. Ja zdecydowałam się pominąć lub zamienić produkty, za którymi nie przepadam na te, które lubię i w taki sposób powstał przepyszny deser czekoladowy – idealny na niedzielne popołudnie!

Do przygotowania musu czekoladowego potrzebujemy:
– 2 dojrzałe banany
– 1 awokado
– orzechy (ja dodałam laskowe)
– 2 łyżki kakao lub karobu
– odrobina soku z cytryny

Sposób przygotowania jest bardzo prosty. Blendujemy wszystkie składniki na gładki krem, przekładamy do pucharków i schładzamy w lodówce, bo ten deser czekoladowy najlepiej smakuje właśnie na zimno. A potem zjadamy ze smakiem 🙂

1

2

4

Miłej niedzieli!

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading