Lifestyle

Co zrobić, aby poczuć Magię Świąt? – Moje sposoby

10 dekoracje świąteczne

Początek grudnia to czas, kiedy zaczynamy intensywniej myśleć o Świętach. Przygotowujemy się do nich, aby móc ten czas spędzić w wyjątkowy sposób. Myślę, że to bardzo ważne, żeby się trochę nastroić jeszcze przed nadejściem tych wyjątkowych dni w roku. Jeśli zaczniemy o nich myśleć już teraz, mamy większe szanse na przeżycie Świąt w spokoju i bez ulegania szaleństwu, które szczególnie widoczne jest na kilka dni przed Świętami.

Aby już teraz poczuć Magię Świąt, najprościej jest otoczyć się rzeczami z nimi związanymi. Ubieranie choinki zawsze zostawiam na Wigilię, ale drobne ozdoby rozkładam dużo wcześniej. W sklepach dostępnych jest bardzo dużo dekoracji bożonarodzeniowych, jednak jeśli tak jak ja, nie lubicie gotowych ozdób albo dla odmiany chcecie zrobić je sami, mam dla Was kilka propozycji.

Uwielbiam robić „coś z niczego”. Wymaga to kreatywności i nierzadko cierpliwości ale zazwyczaj efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania, daje mnóstwo satysfakcji i radości. Może nie zawsze będą to ozdoby idealne ale z pewnością to, co zrobimy sami cieszy oko dużo bardziej, niż ozdoby kupione w sklepie. Najbardziej cieszę się, kiedy uda mi się zrobić coś, co ładnie wygląda ale nie wymagało dużo czasu i nakładu finansowego. Tak jest i tym razem.

Ze starego lustra zrobiłam ramkę na świąteczną grafikę. Wydrukowałam kontur głowy renifera. Poprosiłam siostrę, żeby ją pomalowała na czarno, zwykłą plakatową farbką. Moje zdolności plastyczne niestety nie pozwoliły, żebym zrobiła to sama – próbowałam. Zostawiłam renifera na chwilę do wyschnięcia, a w tym czasie na lustro, dwustronną taśmą przykleiłam szary papier, a następnie na szary papier kartkę z reniferem. I gotowe!

1 dekoracje świąteczne

13 dekoracje świąteczne

5 dekoracje świąteczne

6 dekoracje świąteczne

2 dekoracje świąteczne

7 dekoracje świąteczne

Spośród wielu starych rzeczy walających się po piwnicy, znalazłam piękne naczynie. Postanowiłam włożyć do niego kilka pachnących, zielonych gałązek i przyozdobić lampkami. U sąsiadów znalazłam kilka szyszek i przewiązując je sznurkiem zrobiłam bombki.

14 dekoracje świąteczne

8 dekoracje świąteczne

9 dekoracje świąteczne

11 dekoracje świąteczne

12 jak poczuć Magię Świąt

Przygotowanie takiej dekoracji zajęło mi około pół godziny i sprawiło mnóstwo frajdy.  Naprawdę niewiele potrzeba, żeby udzielił nam się bożonarodzeniowy klimat. Wystarczy włączyć świąteczną muzykę, przynieść do domu kilka świeżych gałązek świerku i z pewnością poczujemy Magię Świąt!

Leave a Reply