Podróże

Bali – część 1 – plaże, morza i oceany

Bali

Do przygotowania wpisu z mojej podróży na indonezyjską wyspę Bali zabieram się odkąd wróciłam z wakacji. Ilość zdjęć zdecydowanie mnie przytłoczyła a wybranie kilku czy kilkunastu z nich jest bardzo trudne.

Jednak spośród tysięcy fotografii jakie zrobiłam przez miesiąc mojego pobytu na Bali mam dla Was kilka tych, które przypominają mi o najpiękniejszych momentach. Dzisiaj pierwsza część zdjęć. W te pochmurne dni pokażę Wam trochę pięknych plaż, mórz i oceanów otaczających wyspę. Od samego patrzenia na nie, na mojej twarzy pojawia się uśmiech, wracają wspomnienia, a do oczu napływają łzy szczęścia. To był wspaniały miesiąc. Poznałam historie niesamowitych osób, znalazłam się w kilku cudownych miejscach ale też poznałam tę ciemniejszą stronę wyspy i przeżyłam kilka trudnych chwil. Doświadczyłam życzliwości wielu dobrych ludzi i to właśnie oni oczarowali mnie najbardziej. Bali na zawsze pozostanie w moim sercu, to miejsce, do którego z pewnością jeszcze wrócę.

Mam nadzieję, że w tej jesiennej, trochę ponurej scenerii, słońce, chociaż tylko na zdjęciach i Wam poprawi nastrój. A kto wie, może ktoś z Was zapragnie zobaczyć jak Bali wygląda w rzeczywistości?
Zdecydowanie polecam!

Balijska Lovina podbiła moje serce od pierwszej chwili. To jedna z niewielu miejscowości z dostępem do morza, która mi się spodobała. Plaża jest czarna, co czyni to miejsce wyjątkowym. Panuje tam cisza i spokój – to było to czego szukałam. Morze Balijskie jest spokojne, nie ma więc wielkich fal, które w innych miejscach, w których byłam cieszyły chyba tylko fanów surfowania.

Bali - Lovina

Bali - Lovina

Plaże na Bali mnie nie zachwyciły. Zdecydowanie odbiegają od tych pięknych, czystych, z cudownie miękkim piaskiem, które sobie wyobrażałam. Co nie znaczy, że nie można na nich miło spędzić czasu. Poniższe zdjęcie zrobiłam w Uluwatu, miasteczku położonym na południu wyspy.

Bali - Uluwatu

Nusa Lembongan i Nusa Ceningan to dwie niewielkie wysepki, które również zaliczane są do Bali. Miejsca choć nastawione na turystykę, wcale nie są głośne i tłumne jak mogłoby się wydawać. Bez problemu odnajdziemy na nich spokój, spróbujemy tradycyjnych potraw i spotkamy chętnych do rozmowy mieszkańców. Możemy zwiedzić je w jeden dzień, nawet na pieszo. Ale ja zdecydowanie bardziej polecam zatrzymać się tam na chwilę. Spacery po klifach i podziwianie z nich widoków to cudowny sposób na relaks.

Bali - Nusa Lembongan

Bali - Nusa Lembongan

Bali

Bali

Bali - Uluwatu

Bali - Nusa Ceningan

Bali - Nusa Ceningan

Bali - Nusa Ceningan

Bali - Nusa Ceningan

Bali - Nusa Lembongan

Bali - Nusa Ceningan

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading