Odżywianie

Zdrowe batony

zdrowe batony

Większość z nas uwielbia słodycze. Znam niewiele osób, które nie lubią ich jeść. Nierzadko sięgamy po nie kiedy tylko psuje nam się nastrój albo kiedy dopada nas tak zwany „dół”. Jesienna aura niestety sprzyja pogorszeniu nastroju i chociaż jest wiele innych sposobów, aby nie dać się „jesiennej depresji”, ze słodyczy wcale nie musimy rezygnować.

Te dostępne w sklepach zazwyczaj napakowane są chemią. Ale każdy z nas, w domowym zaciszu, może przygotować zdrowe i przepyszne słodkości, które dodadzą nam energii. A już samo ich przygotowanie może okazać się fajną zabawą, która sama w sobie poprawi nam nastrój.

Dzisiaj przygotowałam zdrowe batony. Są idealną przekąską pomiędzy posiłkami. Ja bardzo często zabieram je ze sobą na uczelnię i zjadam między zajęciami. Dodają dużo energii, dzięki daktylom są idealnie słodkie i znikają w mgnieniu oka.

Aby przygotować takie zdrowe batony potrzebujemy:
– 2 garści orzechów laskowych
– 2 garści pestek dyni
– 1 garść pestek słonecznika
– 2 garści wiórków kokosowych
– 20 szt. daktyli (moczonych we wrzątku około 20 min.)
– 1 łyżeczkę kakao
– 1 łyżeczkę soku z cytryny
– 1 łyżeczkę syropu z agawy

Blendujemy orzechy, pestki, wiórki kokosowe. Dodajemy resztę składników i blendujemy aż wszystkie się ze sobą połączą. Następnie wykładamy masę na papier i rozwałkowujemy. Wstawiamy do lodówki na min. 3 godziny. Następnie kroimy naszą masę w prostokąty i zdrowe batony gotowe!

zdrowe-batony-7

zdrowe-batony-8

zdrowe batony 1

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading