Podróże

Bali – część 3 – street photography

Bali street photography

Na blogu pojawiły się już dwa wpisy z mojej samotnej, wrześniowej podróży na Bali. O plażach, morzach i oceanach otaczających wyspę możecie przeczytać tutaj. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o atrakcjach turystycznych Bali, zajrzyjcie tutaj. Dzisiaj kolejna odsłona tego niesamowitego miejsca – chciałabym pokazać Wam trochę ulicznych ujęć.

Wychodząc na ulice balijskich miasteczek z pewnością miniemy dziesiątki różnych osób. Jedni w zamyśleniu czy pośpiechu nawet nie zwrócą na nas uwagi. Inni będą się do nas tak serdecznie uśmiechać, że nie sposób będzie nie odwzajemnić tego uśmiechu. Wielu przy okazji do nas zagada, czasem to my rozpoczniemy rozmowę i oczywiście zyskamy tę wyjątkową okazję, aby poznać ich trochę bliżej. Kto wie, może okaże się, że ktoś kogo poznamy w tak przypadkowy sposób, okaże się naszą bratnią duszą? A może okaże się, że dzięki niej zobaczymy coś, co nie jest dostępne dla innych turystów. Dzięki temu może doświadczymy prawdziwego życia, jakie toczy się w miejscu które odwiedzamy?

Niejednokrotnie podczas moich spacerów, zachwycona otaczającą mnie rzeczywistością, zapominałam o aparacie zawieszonym na szyi. Zdjęć z Bali nie przywiozłam więc zbyt dużo (w czasie miesięcznej podróży z pewnością mogłam zrobić ich więcej). Nie zabrakło jednak wśród nich zdjęć ludzi z balijskich ulic. Bawiące się dzieci. Ludzie skupieni na rozmowach ze znajomymi. Kobiety z gracją noszące na głowie różnego rodzaju kosze. Dzieciaczki radośnie wracające ze szkoły. Dorośli pędzący na skuterach nie wiadomo gdzie… Warto czasami zatrzymać się na chwilę, dostrzec te momenty i uwiecznić je na fotografii. To właśnie życie toczące się na ulicach może tak wiele powiedzieć nam o miejscu, które pragniemy poznać. Ja uwielbiam obserwować sposób w jaki ludzie poruszają się, rozmawiają ze sobą, jedzą, odpoczywają czy pracują. To niesamowite jak wiele możemy wywnioskować o kulturze, zwyczajach i obyczajach, po prostu przyglądając się codzienności.

Poniżej ostatnie już zdjęcia z Bali. Pokazują jak wygląda tam codzienne życie.

Bali street photography

Bali street photography

Bali street photography

Bali street photography

Bali street photography

Bali street photography

Bali street photography

Bali street photography

Bali street photography

Bali street photography

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading