Lifestyle

Jak zapakować prezenty świąteczne? – Mój sposób

Jak zapakować prezenty świąteczne?

Świąteczne przygotowania trwają już w najlepsze! Rozmyślamy nad potrawami, które pojawią się na wigilijnym stole, wciąż poszukujemy tych wymarzonych przez naszych bliskich prezentów i przygotowujemy nasze domy do nadejścia tych wyczekiwanych przez nas dni.

W tym wszystkim często zapominamy o tym, że prezenty dla naszych bliskich musimy jeszcze jakoś zapakować. W ostatniej chwili kupujemy więc torebki na prezenty w świąteczne wzory. Jesteśmy przekonani, że piękne zapakowanie prezentu trwa bardzo długo i jest zbyt trudne, a my mamy przecież jeszcze tak wiele do zrobienia. Dzisiaj chciałabym zaproponować wam mój sposób na to, jak zapakować prezenty świąteczne.

Uwielbiam pięknie zapakowane prezenty. Zazwyczaj szkoda jest mi ich otwierać ale ostatecznie ciekawość co jest w środku i tak zawsze zwycięża. Cenię sobie, kiedy prezent, który dostaję jest zapakowany skromnie, w stonowanych, naturalnych kolorach i niskim kosztem (w końcu opakowanie i tak ląduje w koszu tuż po otwarciu prezentu).

Jeśli zastanawiacie się jak zapakować prezenty świąteczne szybko, tanio i skromnie, to poniżej znajdziecie mój sprawdzony sposób.

Do zapakowania prezentu potrzebować będziemy:
– prezent 🙂
– papier pakowy (do kupienia w każdym papierniczym sklepie)
– sznurek (bawełniany/jutowy – kupić go można np. w Castoramie)
– zielona gałązka
– taśma klejąca (najlepiej dwustronna)
– nożyczki

Na papierze odmierzamy wielkość naszego prezentu, pamiętając że musimy owinąć go dookoła, dodajmy też kilka centymetrów zapasu. Prezent owijamy szarym papierem i sklejamy taśmą tak, aby zaklejony był z każdej strony (miejsca, w których papier łączymy warto dać na tyle naszego prezentu żeby piękniej się prezentował). Teraz wystarczy przewiązać prezent sznurkiem i zawiązać na kokardkę. Jeśli chcemy możemy przyozdobić prezent zieloną gałązką np. świerku.

Zapakowanie prezentu tym sposobem trwa około 5 minut. Zmieniając jedynie sznurek, którym przewiązujemy prezent albo jego wiązanie (możemy zawiązać go na środku lub z boku), sprawiamy, że kolejny zapakowany jest już zupełnie inaczej.

Jeśli myślicie o tym, jak zapakować prezenty świąteczne swoim bliskim nie tracąc na to zbyt dużo czasu i pieniędzy, to, to jest bardzo prosty i wielokrotnie już sprawdzony przeze mnie sposób.

Jak zapakować prezenty świąteczne?

Jak zapakować prezenty świąteczne?

Jak zapakować prezenty świąteczne?

Jak zapakować prezenty świąteczne?

Jak zapakować prezenty świąteczne?

Jak zapakować prezenty świąteczne?

Jak zapakować prezenty świąteczne?

Leave a Reply