Odżywianie

Rozgrzewający koktajl jabłkowy

rozgrzewający koktajl jabłkowy

Wyczekiwana przez nas zima nareszcie do nas zawitała. U większości z nas pojawił się już śnieg i chociaż nie utrzymał się zbyt długo, dał nam dużo radości. Należę do osób, które zdecydowanie bardziej lubią upały ale odśnieżanie samochodu kilka dni temu wyjątkowo sprawiło mi niebywałą przyjemność. Przed nami co najmniej kilka naprawdę chłodnych dni. Gruba kurtka, szalik, czapka i dwie pary rękawiczek do tej pory mi wystarczały ale temperatura była zazwyczaj większa niż 5 stopni poniżej zera.

Na każdym kroku słyszymy o tym, że najbliższe dni mają być mroźne. Wychodząc więc naprzeciw niskim temperaturom, mam dla was przepis na bardzo smaczny, rozgrzewający koktajl jabłkowy. Ja w chłodne dni zawsze wybieram ciepłe, rozgrzewające posiłki i napoje. Na blogu znajdziecie kilka przepisów na rozgrzewające dania (zupy i nie tylko) i przepis na rozgrzewającą herbatę (możecie go zobaczyć tutaj). Dzisiaj przyszedł czas na koktajl.

Czego potrzebujemy żeby przygotować rozgrzewający koktajl jabłkowy? (na 2 porcje)
– 2 duże jabłka
– ½ szklanki bardzo ciepłej wody
– 1 łyżka soku z cytryny
– szczypta cynamonu
– 2 zmielone goździki
– szczypta pieprzu Cayenne

Wystarczy, ze zblendujemy jabłka, dodamy pozostałe składniki, wszystko ze sobą wymieszamy i rozgrzewający koktajl jabłkowy gotowy!

Jeśli chcecie, możecie go podgrzać (np. w mikrofalówce). Ciepły smakuje równie dobrze, a może nawet lepiej!

rozgrzewający koktajl jabłkowy

rozgrzewający koktajl jabłkowy

rozgrzewający koktajl jabłkowy

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading