Odżywianie

Banan z polewą czekoladową, migdałami i orzechami

Banan z polewą czekoladową, migdałami i orzechami

Niedzielne popołudnie to idealny moment, aby usiąść na chwilę w spokoju i delektować się czasem, kiedy nie musimy robić nic. Zazwyczaj takich chwil nie znajdujemy zbyt wiele w trakcie roboczego tygodnia, a wystarczy dosłownie kilkanaście minut nicnierobienia, żeby nabrać energii na kolejny tydzień. Miło jest też chociaż w ten jeden dzień w tygodniu móc usiąść wśród naszych bliskich i po prostu cieszyć się swoim towarzystwem.

Jako wielbicielka deserów nie wyobrażam sobie spędzenia takiego czasu bez czegoś słodkiego. Obowiązkowo musi być to zdrowe, smaczne i co najważniejsze, przygotowanie koniecznie nie może trwać zbyt długo. Propozycja na taki szybki deser pojawiła się już na blogu, znajdziecie ją tutaj. A dzisiaj, banan z polewą czekoladową, migdałami i orzechami laskowymi. To najprostszy deser na świecie! Przygotujemy go dosłownie w kilka minut i zapewne równie szybko zniknie. Myślę, że nie powinniśmy obawiać się też jego kaloryczności (przecież to całkiem zdrowe kalorie ;)). To deser w sam raz na leniwą niedzielę, kiedy stanie w kuchni i przygotowywanie jedzenia to ostatnia rzecz, na jaką mamy ochotę.

Składniki jakich potrzebujemy do przygotowania tego deseru to:
– 1 dojrzały banan
– kilka (około 6) kostek gorzkiej czekolady (minimum 70% kakao)
– ½ łyżki oleju kokosowego
– wiórki kokosowe
– kilka migdałów
– kilka orzechów laskowych

Banana kroimy w plasterki, układamy na talerzyku i wkładamy do lodówki żeby odrobinę się schłodził. W tym czasie siekamy migdały i orzechy laskowe. Następnie w kąpieli wodnej rozpuszczamy olej kokosowy i czekoladę. Schłodzonego banana wyciągamy z lodówki i polewamy lekko przestudzoną polewą czekoladową. Posypujemy wiórkami kokosowymi. Na talerzyk wsypujemy posiekane migdały i orzechy, i gotowe!

Banan z polewą czekoladową, migdałami i orzechami laskowymi idealnie sprawdzi się też w dni, kiedy jesteśmy zabiegani i poczujemy ochotę na coś słodkiego. Zamiast zjadać sklepowego batonika zróbmy taki deser, który oprócz tego, że zaspokoi nasz głód na słodkie, dodatkowo dostarczy nam cennych składników odżywczych.

Życzę Wam wspaniałej niedzieli!

Banan z polewą czekoladową, migdałami i orzechami laskowymi

Banan z polewą czekoladową, migdałami i orzechami laskowymi

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading