Odżywianie

Koktajl z banana i masła orzechowego

Koktajl z banana i masła orzechowego

Niedzielne posiłki zazwyczaj są nieśpieszne. Wstajemy, kiedy się wyśpimy, nie musimy nigdzie pędzić. To bardzo często jedyny dzień w tygodniu, kiedy możemy zjeść spokojnie posiłek. Zdarza się jednak, że czasami nawet niedziela staje się dniem, w którym wszystko musimy robić w biegu. I to właśnie na takie dni przygotowałam dzisiejszy wpis.

Wszyscy, którzy zaglądają tutaj od czasu do czasu wiedzą, że uwielbiam koktajle. To idealny pomysł na drugie śniadanie czy podwieczorek. Koktajle to świetny sposób, aby dostarczyć sobie cennych witamin, szczególnie z tych warzyw czy owoców, za którymi nie przepadamy. W połączeniu z tymi, które nam smakują ich smak często nie jest tak bardzo wyrazisty. Na stronie jest już kilka moich propozycji na koktajle. Możecie je zobaczyć np. tutaj czy tutaj. Dzisiaj kolejny przepis.

Ten koktajl przygotowałam w biegu. Potrzebowałam czegoś, co w krótkim czasie dostarczy mi niezłą dawkę energii. Nie miałam też zbyt wiele czasu na długie gotowanie. Zmiksowałam wiec to, co akurat było pod ręką i tak oto powstał koktajl z banana i masła orzechowego. Koktajl bez dodatku soku z cytryny wydawał mi się mdły, jeśli dla was będzie dobry, to spokojnie możecie go pominąć.

Aby przygotować ten koktajl potrzebujemy (na jedną dużą porcję lub dwie mniejsze):
– 1 dojrzałego banana
– 3 łyżki masła orzechowego
– 2 łyżki płatków owsianych
– 1 szklankę wody
– sok z połowy cytryny

Płatki gotujemy na wodzie, pilnując, aby się nie rozgotowały. Banana, masło orzechowe, sok z cytryny i ugotowane, i lekko przestudzone płatki wrzucamy do kielicha blendera i miksujemy. Koktajl z banana i masła orzechowego gotowy!

Koktajl z banana i masła orzechowego

Koktajl z banana i masła orzechowego

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading