Podróże

Praga – część 1 – atrakcje turystyczne

Praga

Moja wycieczka do Pragi, chociaż krótka, była bardzo intensywna. Na tanie bilety polowałam kilka dni, szukając najlepszej okazji. Kiedy mam ograniczone fundusze na podróż, moja kreatywność nie ma granic, a przygoda okazuje się wspaniała!

Tak było i tym razem. W portfelu miałam 200 zł, a w kalendarzu 4 wolne dni. Kupiłam więc bilet, zarezerwowałam pokój, wymieniłam pieniądze, spakowałam maleńki bagaż i ruszyłam w drogę! Pierwszy przystanek to Praga. Dzisiaj mam dla was pierwszą część mojej relacji ze stolicy Czech.

Nie przepadam za typowymi turystycznymi atrakcjami miejsc, do których jeżdżę, dlatego zawsze wybieram te, które najbardziej mnie zaciekawią, a skorzystanie z nich nie zrujnuje mojego i tak już mocno ograniczonego budżetu. Również w Pradze można na takie trafić, i to o nich przygotowałam dla Was dzisiejszy wpis.

Most Karola
Słyszała o nim chyba większość z nas. Praga słynie chyba głównie z niego. Jest naprawdę imponujący, a widoki jakie możemy z niego podziwiać zapierają dech! Jednak jeśli chcemy dostrzec jego prawdziwe piękno warto wybrać się tam wczesnym rankiem, ponieważ około godziny 9 pojawiają się na nim już tłumy turystów. Na czas kiedy most jest oblegany przez zwiedzających polecam wybrać się na brzeg Wełtawy i podziwiać go z boku.

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Zegar astronomiczny
Na południowej ścianie Ratusza Staromiejskiego znajduje się jeden z najsłynniejszych zegarów astronomicznych na świecie. Podziwiając go, warto poczekać do pełnej godziny i zobaczyć widowisko, które kończy się wybiciem właściwej godziny. Towarzyszy temu oczywiście rzesza turystów.

Praga

Zamek Praski – zmiana warty honorowej
Zwiedzanie zamków nigdy mnie nie pociągało. Na Zamek Praski dotarłam z ciekawości, krążąc po pięknych, praskich uliczkach. Trafiłam akurat na zmianę warty honorowej, która odbywa się tutaj w sposób specjalny codziennie, o godzinie 12:00.

Praga

Praga

Zamek praski – podziwianie panoramy Pragi
Zamek Praski położony jest na wzgórzu. Warto się tam wdrapać, choćby po to, żeby móc podziwiać przepiękną panoramę Pragi.

Praga

Praga

Ściana Johna Lennona
Na ścianę Johna Lennona również trafiłam przez przypadek. Czytałam o niej przed wyjazdem w Internecie i oglądałam zdjęcia. Ściana cały czas się zmienia, dlatego warto wybierać się tam za każdym razem, kiedy odwiedzamy stolicę Czech.

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading