Podróże

Praga – część 2

Praga

Kilka dni temu opublikowałam pierwszą część mojej fotorelacji ze stolicy Czech. Atrakcje turystyczne, z których zdecydowałam się skorzystać możecie zobaczyć tutaj. Dzisiaj druga część zdjęć.

Praga to przepiękne miasto. Tak naprawdę wybierając się tam, wcale nie trzeba korzystać ze specjalnie przygotowanych dla zwiedzających atrakcji. Wystarczy, że wybierzemy się po prostu na spacer. Praskie uliczki są niezwykle urokliwe. Przechadzając się po niech nie raz trafimy na wyjątkową kamieniczkę, piękną kawiarenkę czy zachęcający do odkrycia zaułek.

Poniżej mnóstwo zdjęć, które zrobiłam podczas mojego kilkudniowego pobytu w Pradze.

Praga

Praga

Praga

Najwęższa uliczka w Pradze. Aby umożliwić przejście, zamontowano sygnalizację świetlną. Niestety podczas mojego pobytu uliczka była zamknięta.

Praga

Przy brzegu Wełtawy zazwyczaj można liczyć na odrobinę spokoju i chętne do pozowania towarzystwo.

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Czasami wystarczy zboczyć z utartych ścieżek, którymi gwarnie kroczą turyści, aby odkryć miejsce, w którym usłyszymy nasze kroki na wyłożonej brukiem drodze.

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Praga

Te tramwaje pięknie wkomponowują się w klimat Pragi.

Praga

Praga

Praga nocą wygląda jeszcze piękniej. Będąc tam koniecznie wybierzcie się na nocny spacer i spróbujcie grzanego wina, które przy dźwiękach muzyki na żywo, na Rynku Staromiejskim smakuje niezwykle.

Praga

Praga

Praga urzekła mnie swoim klimatem. Myślę, że warto chociaż raz się tam wybrać. Z pewnością można się w tym miejscu zakochać.

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading