Podróże

Kraków

Kraków

Wracając z cudownej Pragi (moje relacje możecie zobaczyć tutaj i tutaj), odwiedziłam nasz, polski, klimatyczny Kraków.

To nie była moja pierwsza wizyta w tym mieście. Chociaż wielokrotnie powtarzam sobie, żeby jeździć za każdym razem w inne miejsce, aby poznać możliwie jak największą część naszego kraju, to są takie miasta, do których chętnie wracam nawet po kilka razy.

Jednym z takich miejsc jest Kraków. To miasto wciąż nie zostało przeze mnie odkryte i pewnie w całość odkryte nigdy nie będzie. Uwielbiam ten klimat, urocze uliczki po których można krążyć bez końca, czarujące kawiarenki i przepiękne widoki na każdym kroku.

Oto zdjęcia, które udało mi się zrobić podczas jednodniowej wycieczki po Krakowie w wietrzny i deszczowy dzień.

Rynek Główny w Krakowie to oczywiście obowiązkowy punkt do „zaliczenia” podczas każdej mojej podróży do tego miasta. Sukiennice swoim klimatem zachęcają do spaceru pomiędzy straganami z niezliczoną ilością pamiątek. Kościół Mariacki to jedno z takich miejsc w Krakowie, o którym słyszeli niemal wszyscy. Ja za każdym razem się nim zachwycam. Co godzinę usłyszeć można tutaj hejnał mariacki, który grany jest z wieży kościoła, warto jest na tę chwilę poczekać.

Kraków

Kraków

Kraków

Kraków

Kraków

Zamek Królewski na Wzgórzu Wawelskim to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Krakowa. Dla mnie to miejsce, to przede wszystkim historia, symbol naszej państwowości.

Kraków

Kraków

Kraków

Kraków

Kraków

Kraków

Kraków

Kazimierz to kolejny, stały punkt moich wycieczek po Krakowie. Urzekają mnie w tej części miasta przede wszystkim niesamowicie klimatyczne knajpki.

Kraków

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading