Lifestyle,  Podróże

Urlop, na który pozwolić może sobie każdy

Urlop, na który pozwolić może sobie każdy

Większość z nas właśnie latem decyduje się wykorzystać swój urlop. Wyjeżdżamy nad morze, w góry czy nad jezioro. Chcąc oderwać się od pracy i odpocząć wybieramy się na kilkudniowy wyjazd, często z dala od domu. Co jednak zrobić, jeśli w pracy nie możemy dostać urlopu albo nie stać nas na kilkudniowy wypad do nadmorskiego kurortu? Jeśli myślisz, że odpocząć można tylko podczas długiego wyjazdu, to jesteś w błędzie.

Odkryłam to w tamtym roku, kiedy od stycznia do czerwca pracowałam codziennie po kilkanaście godzin, żeby uzbierać pieniądze na mój wyjazd na Bali. Chociaż motywacja, jaką były wakacje w raju, napędzała mnie niesamowicie, to zmęczenie prędzej czy później i tak mnie dopadało, a z biegiem czasu zdarzało się to coraz częściej. Początkowo myślałam, że muszę po prostu dotrwać do wakacji, nie mam przecież możliwości, żeby wyskoczyć gdzieś choćby na weekend.

Okazało się jednak, że nie jest mi wcale potrzebny cały weekend. Kiedy któregoś dnia skończyłam pracę o 15 postanowiłam wybrać się na moją ukochaną wieś, położoną niecałe pół godziny drogi od mojego domu. Wystarczyło zdjąć buty, rozłożyć się na łące, patrzeć w niebo i słuchać śpiewu świerszczy, żeby już po godzinie poczuć się jak nowonarodzona. Ubrałam buty, wsiadłam w samochód i wróciłam do domu. A następnego dnia, pełna energii, o 5:00 wstałam do pracy. Wystarczyła godzina, żeby baterie naładować na dobrych kilka dni.

Nie potrzeba wcale wakacji All inclusive w zagranicznych kurortach, nie potrzeba tygodnia w górach czy nad morzem, wystarczy jedna godzina na łonie natury. Łąka, polana w lesie, park, pobliska rzeka, czy jezioro. I jedna godzina, którą myślę, że każdy z nas jest w stanie wygospodarować. To wystarczy. Lubisz aktywny odpoczynek? Wsiądź na rower albo idź na spacer. Wolisz leżeć i nic nie robić? Rozłóż koc (jeśli musisz) i leż. Rób to, co chcesz, oby tylko na świeżym powietrzu.

To tylko jedna godzina ale jeśli znajdziesz ją dla siebie przynajmniej raz w tygodniu, to jestem przekonana, że zmęczenie nie będzie ci aż tak doskwierać.

Urlop, na który pozwolić może sobie każdy

Urlop, na który pozwolić może sobie każdy

Urlop, na który pozwolić może sobie każdy

Urlop, na który pozwolić może sobie każdy

Urlop, na który pozwolić może sobie każdy

Po więcej zdjęć, zapraszam na mój Instagram

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading