Odżywianie

Kulki mocy z cynamonem

Kulki mocy z cynamonem

Kulki mocy mogłabym jeść codziennie. Swoją miłością do nich zaraziłam też część mojej rodziny, dlatego przygotowuję ich nieco więcej. Kilka razy zdarzyło się już, że nawet ich nie spróbowałam, bo zniknęły w tak ekspresowym tempie. Na szczęście robi się je szybko, więc przygotowanie kolejnej porcji nie zajęło mi zbyt wiele czasu.

Takie kulki łatwo zabrać ze sobą do pracy lub na uczelnię. Świetnie zastąpią nam batony ze sklepu i zaspokoją nasz głód. Kulki mocy z cynamonem to moja jesienna propozycja na energetyczną przekąskę lub deser. Po cynamon sięgam najczęściej właśnie w tym chłodnym, jesienno – zimowym okresie. Nigdy nie smakuje tak dobrze jak właśnie teraz, dlatego dodaję go, gdzie tylko mogę, żeby móc skorzystać z jego cudownych właściwości.

Składniki (na około 14 dużych kulek):
– 15 suszonych daktyli
– 5 łyżek nasion lnu
– 1 szklanka pestek dyni
– 1 szklanka pestek słonecznika
– 3 łyżki nasion chia
– 2 – 3 łyżki soku z limonki
– 1 – 2 łyżeczki cynamonu

Daktyle wrzucamy do miseczki i zalewamy wrzątkiem. Moczymy je około 15 minut. Nasionka lnu wrzucamy do kielicha blendera i rozdrabniamy. Dodajemy resztę składników i odciśnięte z wody daktyle. Całość blendujemy do czasu aż wszystkie składniki dokładnie się połączą a ich konsystencja będzie lekko klejąca. W razie potrzeby można dodać więcej daktyli albo więcej soku z limonki, w zależności od tego, czy chcemy aby nasze kulki były słodsze, czy nie. Z powstałej masy formujemy kuleczki.

Kulki mocy z cynamonem

Kulki mocy z cynamonem

Kulki mocy z cynamonem

Kulki mocy z cynamonem

Zapraszam na mój profil na Instagramie.

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading