Odżywianie

Zielony koktajl z pomarańczą

Zielony koktajl z pomarańczą

Jak większość moich koktajli, również ten zielony koktajl z pomarańczą powstał przez przypadek. Miałam 5 minut żeby przygotować sobie posiłek i go zjeść. Byłam bardzo głodna. Padło na koktajl, a do jego przygotowania użyłam oczywiście tego, co akurat znajdowało się w zasięgu moich rąk.

Zawsze podkreślam, że koktajl to najlepszy pomysł na szybki posiłek. Sięgam po niego w takich kryzysowych sytuacjach jak ta, kiedy mam naprawdę mało czasu i zawsze wtedy, kiedy czuję głód, a nie mam gotowego, zdrowego posiłku. Dzięki temu nie muszę jeść niezdrowych przekąsek, po które zazwyczaj niestety sięga się w takich chwilach. Wystarczy moment i głód zostaje zaspokojony, a do naszego organizmu trafia tylko to, co naprawdę mu służy.

Składniki, których użyłam do przygotowania tego koktajlu (na 1 porcję):
– 2 garści jarmużu
– 2 jabłka
– 1 dojrzały banan
– 1/2 pomarańczy
– 1 łyżeczka nasion szałwii hiszpańskiej (chia)
– 1/2 szklanki ciepłej wody

Jarmuż wkładamy do kielicha blendera, dodajemy ciepłą wodę i blendujemy. W okresie jesienno – zimowym niemal zawsze używam do koktajli ciepłej wody, dzięki temu nie ochładzają one mojego organizmu i zdecydowanie przyjemniej się je pije. Następnie dodajemy resztę składników i dokładnie miksujemy aż do uzyskania gładkiej konsystencji.

Zielony koktajl z pomarańczą

Zielony koktajl z pomarańczą

A po więcej zdjęć zapraszam was na mój profil na Instagramie.

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading