Odżywianie

Piernikowa owsianka

 Piernikowa owsianka

W ferworze świątecznych przygotowań nie można zapominać o zdrowym śniadaniu, które powinno stanowić podstawę każdego naszego poranka. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest dostarczenie naszemu organizmowi odpowiedniej ilości paliwa, które przez cały dzień będzie napędzało nas do pracy i dodawało energii.

Ja jestem ogromną fanką owsianki, którą mogłabym jeść niemal codziennie. Łącząc ją za każdym razem z innymi dodatkami, nie musimy obawiać się, że nam się znudzi. Dzisiaj u mnie na śniadanie pojawiła się piernikowa owsianka, która swoim smakiem i zapachem przypomina mi o zbliżających się wielkimi krokami Świętach Bożego Narodzenia. W ten przedświąteczny czas idealnie nastraja i wprowadza wyjątkowy klimat.

Składniki, których potrzebujemy (na 1 porcję):
– 1/2 szklanki płatków owsianych
– 1/2 szklanki mleka roślinnego albo wody
– 1/4 łyżeczki przyprawy do piernika
– 1 pomarańcza
– kilka łyżek granoli
– wiórki kokosowe (opcjonalnie)
– nasiona chia (opcjonalnie)

Płatki owsiane wsypujemy do garnka, zalewamy mlekiem lub wodą i gotujemy kilka minut razem z przyprawą do piernika. Kiedy płatki będą ugotowane, przekładamy je do miseczki, posypujemy granolą (ja użyłam granoli według tego przepisu) i przyozdabiamy plastrami świeżej pomarańczy. Ja posypałam ją jeszcze moimi ukochanymi wiórkami kokosowymi i nasionami chia, które uwielbiam.

Piernikowa owsianka

Piernikowa owsianka

Życzę Wam wspaniałego dnia!
Po więcej świątecznych ujęć zapraszam was na mój profil na Instagramie.

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading