Odżywianie

Bardzo kakaowe kulki mocy

Bardzo kakaowe kulki mocy

Witajcie w Nowym, 2018 Roku! Życzę Wam, żeby obfitował w cudowne chwile i piękne podróże. Żebyście każdego dnia cieszyli się z małych rzeczy a dobrym nastrojem zarażali wszystkich wokół. Żebyście z odwagą realizowali swoje marzenia i z podniesioną głową kroczyli naprzód. Życzę Wam też dużo zdrowia, bo bez niego trudno realizować kolejne cele i cieszyć się życiem.

I to właśnie dla zachowania zdrowia przygotowałam ten pierwszy w tym roku wpis. Te bardzo kakaowe kulki mocy to zdecydowanie jeden z moich ulubionych deserów. Jeśli tak jak ja kochacie wszystko co kakaowe, to ten deser jest dla was. Trzy składniki i kilka minut pracy a tyle radości 🙂

Składniki (na około 6 kulek):
– 14 szt. suszonych daktyli
– 2 łyżki nasion kakao (bez łupinek)
– 1 łyżka surowego kakao w proszku + odrobina do obtoczenia kulek

Daktyle zalewamy wrzątkiem i moczymy przez około 15 minut. W tym czasie z łupinek obieramy ziarna kakao. Do kielicha blendera wrzucamy odsączone z wody daktyle i blendujemy. Dodajemy ziarenka kakao i kakao w proszku, i blendujemy aż do połączenia się wszystkich składników. Masa będzie lekko klejąca, a w środku wyczuwalne będą kawałki ziaren kakao. Formujemy kuleczki i obtaczamy w kakao. Wkładamy na chwilę do lodówki.

Bardzo kakaowe kulki mocy

Bardzo kakaowe kulki mocy

Bardzo kakaowe kulki mocy

Bardzo kakaowe kulki mocy

Po więcej zdjęć zapraszam na mój profil na Instagramie.

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading