Odżywianie

Efekty 5 dniowego detoksu sokowego

Efekty 5 dniowego detoksu sokowego

Na początku stycznia postanowiłam, po świąteczno – noworocznym obżarstwie, nieco oczyścić swój organizm z zalegających w nim toksyn. Zdecydowałam się na 5 dniowy detoks sokowy, którego przeprowadzenie na sobie niezwykle ułatwia aplikacja mobilna 5 day juice by Jason Vale.

Aplikacja kosztuje około 25 zł. Znajdziemy w niej listę zakupów, przepisy na soki na każdy dzień i filmiki motywacyjne twórcy aplikacji. Z gotowym planem działania i takim wsparciem nie może się nie udać – pomyślałam. Z wydrukowaną listą produktów poszłam na zakupy. Następnego dnia rano rozpoczęłam swój pierwszy detoks sokowy.

Chociaż do detoksu nastawiłam się pozytywnie, nie było łatwo. Miałam ochotę na wszystko co nie jest sokiem. Nie chodziłam głodna ale brakowało mi przeżuwania. Poza tym jednym minusem dostrzegam same plusy sokowego detoksu.

Oto moje efekty 5 dniowego detoksu sokowego:

1. Wygląd mojej cery znacznie się poprawił. Zniknęły wszelkie niedoskonałości a skóra stała się gładka i bardziej nawilżona. Moja cera stała się promienna jak nigdy dotąd.

2. Czułam się lekko już od pierwszego dnia detoksu. Miałam cały czas płaski brzuch i nie czułam się ociężała. Dzięki temu miałam też więcej energii w ciągu dnia.

3. Polubiłam warzywne soki. Świeżo wyciskane soki owocowe piłam z wielką chęcią. Do soków warzywnych przekonałam się dopiero podczas detoksu. Nigdy wcześniej nie dodałabym do soku brokuła czy kopru włoskiego, teraz chętniej łączę ze sobą różne warzywa i owoce, chętniej eksperymentuję.

4. Miałam mocny sen. Zazwyczaj nie mam z nim problemu, jednak podczas detoksu był jakby głębszy a rano czułam się bardziej wypoczęta niż kiedykolwiek. Nie musiałam też robić drzemek w ciągu dnia.

5. Nawodniłam swój organizm. Poza piciem soków, podczas detoksu sokowego należy pić też duże liści wody oraz ziołowych herbat (u mnie to była głównie mięta). Dzięki tak dużej ilości płynów, mój organizm był odpowiednio nawilżony, co widziałam po mojej skórze i samopoczuciu.

Moje efekty 5 dniowego detoksu sokowego bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Nie spodziewałam się jakichś spektakularnych efektów, bo dbam m.in. o to, co jem. Ale mimo wszystko, zmiany jakie zaobserwowałam przekonały mnie do tego detoksu i zamierzam powtarzać go od czasu do czasu.

Próbowaliście kiedyś detoksu sokowego? Jak Wasze wrażenia?

Efekty 5 dniowego detoksu sokowego

Efekty 5 dniowego detoksu sokowego

Efekty 5 dniowego detoksu sokowego

2 komentarze

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading