Odżywianie

Bananowo – ananasowe smoothie bowl

Bananowo - ananasowe smoothie bowl

Niedzielne śniadanie zawsze staram się przygotować tak, aby nie tylko dawało mi energię ale też było pięknie podane. Na co dzień nie zawsze mam na to czas. Zdarza mi się wrzucić kaszę i owoce do miseczki i po prostu wszystko ze sobą wymieszać. W niedzielę mogę sobie pozwolić na to, aby spędzić w kuchni trochę więcej czasu. Za to mogę zjeść pyszne śniadanie, które na dodatek pięknie wygląda. A jeśli mogę jeszcze zjeść je na świeżym powietrzu w towarzystwie pierwszych promieni słońca, słuchając przy tym śpiewu ptaków, to już w ogóle jest cudownie!

Na blogu pojawiły się już kiedyś przepisy na słodkie smoothie bowl. Znajdziecie je tutaj i tutaj. Bananowo – ananasowe smoothie bowl to moja dzisiejsza propozycja na nieśpieszne, niedzielne śniadanie. Po takim posiłku, z pewnością nie zabraknie Wam energii w ciągu dnia!

Składniki (na 2 porcje smoothie bowl):
– 1 szklanka kaszy jaglanej (najlepiej świeżo ugotowanej, ekologicznej kaszy)
– 1 dojrzały banan
– 1/2 ananasa
– ulubione owoce, orzechy, nasiona itp. do dekoracji

Ugotowaną kaszę jaglaną wrzucamy do kielicha blendera. Dodajemy obranego ze skórki banana i ananasa. Blendujemy do czasu aż konsystencja będzie gładka, pozbawiona grudek. Przekładamy do miseczek i dekorujemy ulubionymi owocami, pestkami czy nasionami.

Bananowo - ananasowe smoothie bowl

Bananowo - ananasowe smoothie bowl

Bananowo - ananasowe smoothie bowl

Więcej zdjęć znajdziecie na moim profilu na Instagramie, serdecznie zapraszam 🙂

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading