Odżywianie

Sok z ananasa, imbiru i jabłka

Sok z ananasa, imbiru i jabłka

Odkąd mam wyciskarkę do soków, nie kupuję już tych w kartonie. Ciągle za to eksperymentuję i szukam nowych połączeń. Czasem zmieniam jeden składnik, a smak soku tak bardzo się zmienia, że jest zupełnie inny od pierwotnego. Kocham w sokach łączyć ze sobą składniki, których kiedyś nie śmiałabym połączyć. Większej odwagi nabrałam dzięki komponowaniu koktajlów. W nich mam już spore doświadczenie i wiem, że czasami to, co na pierwszy rzut oka do siebie nie pasuje, okazuje się połączeniem idealnym.

W tej całej mojej przygodzie z sokami szczególnie upodobałam sobie soki z ananasem. Jaki nie zrobię, zawsze mi smakuje. Sok z ananasa, imbiru i jabłka to ostatnio mój ulubiony. I gdyby nie to, że uwielbiam poznawać nowe smaki, to chyba piłabym go przez cały czas. Zresztą nie tylko ja. Moi bliscy niemal zawsze próbują tego co robię a ich opinia wiele dla mnie znaczy. Ten sok naprawdę im smakował, mimo, że imbir jest w nim lekko wyczuwalny. Dlatego właśnie przepisem dzielę się z Wami.

Składniki (na 2 porcje):
– 4 plastry ananasa
– około 3 cm imbiru
– 2 jabłka

Imbir obieramy ze skórki a z jabłek wydrążamy gniazda nasienne. Wszystkie składniki wrzucamy do wyciskarki wolnoobrotowej. I pijemy na zdrowie!

Sok z ananasa, imbiru i jabłka

Sok z ananasa, imbiru i jabłka

Sok z ananasa, imbiru i jabłka

Po więcej zdjęć zapraszam Was na mój profil na Instagramie 🙂

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading