Odżywianie

Sałatka owocowa z jogurtem roślinnym

Sałatka owocowa z jogurtem roślinnym

Ten weekend był niezwykle intensywny. Początek sierpnia, to zdecydowanie czas Woodstocku! Tegoroczny Pol`and`Rock Festiwal skończył się właśnie dziś. Razem ze znajomymi postanowiliśmy więc wybrać się chociaż na te ostatnie dni imprezy.

Nie ma co się oszukiwać, zdrowo nie było. Dlatego po powrocie do domu, wracam do swoich nawyków. Zmęczona po imprezie i ciężkiej podróży nie miałam ochoty stać przy garach. Na szybko zrobiłam więc coś, co uwielbiam! Sałatka owocowa z jogurtem roślinnym to tak proste połączenie, że mogłoby się wydawać bez sensu pisanie o tym tutaj. Ale sama po sobie wiem, że te najprostsze rozwiązania często nam umykają.

Wymyślamy skomplikowane przepisy i zapominamy, że tak naprawdę wcale nie musimy przygotowywać jedzenia godzinami, bo wystarczy 5 minut i kilka łatwo dostępnych produktów, a to, co z nich powstanie wcale nie musi być gorsze czy mniej zdrowe od posiłku, który przygotowujemy ze specjalnych, wymyślnych produktów w kilka godzin. Warto więc przypominać, że można zjeść zdrowo i smacznie, a przy tym się nie napracować.

Składniki (na 1 porcję):
– garstka winogron
– 1/2 brzoskwini
– 3 śliwki
– 1/2 banana
– 4 łyżki jogurtu roślinnego (sojowego albo kokosowego)

Owoce myjemy i kroimy na mniejsze kawałki. Dodajemy jogurtu i gotowe!

Sałatka owocowa z jogurtem

Sałatka owocowa z jogurtem roślinnym

Więcej zdjęć znajdziecie na moim profilu na Instagramie 🙂

2 komentarze

  • Outfitownia

    Jak tylko zaczyna się sezon owocowy, jogurt z owocami to moje drugie śniadanie niemal każdego dnia! Dzisiaj tylko z bananem, jeżynami i dodatkiem orzechów, ale też jest pysznie i antyoksydacyjnie:D Nie próbowałam natomiast jogurtu roślinnego, a myślę, że pewnie jest zdrowszy (na pewno nie tak prozapalny jak tradycyjny jogurt naturalny). Jaki polecasz?:)

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading