Odżywianie

Talerz różności

talerz różności

Spodziewasz się gości i zastanawiasz się, co przygotować w ramach przekąski? Postaw na niezawodny talerz różności. Na taki talerz możesz położyć cokolwiek masz akurat w domu. Im bardziej różnorodnie tym lepiej, bo dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamiętam jak będąc dzieckiem, moja mama przygotowywała coś podobnego kiedy spodziewaliśmy się gości. Zazwyczaj były tam różne wędliny i sery. Znikało to dosyć szybko, bo każdy wybierał z tego to, co lubi najbardziej. Wyglądało to dosyć zwyczajnie i być może trochę smutno ale spełniało swoje zadanie.

A jak zrobić taki talerz różności, żeby nie tylko spełniał swoją funkcję ale też pięknie się prezentował?

Składniki, których ja użyłam żeby przygotować ten talerz ze zdjęć:
– świeży szpinak
– ser camembert
– szynka
– ser cheddar
– rzodkiewka
– kabanosy
– ogórek korniszony
– serek kanapkowy
– chipsy z soczewicy
– pomidorki koktajlowe
– winogrona

Warto pamiętać, że chociaż ja nazywam to talerzem różności, to wcale nie oznacza, że nie można przygotować takiej przekąski używając np. deski. Dobierzcie naczynie/tacę tak, żeby mieć możliwość wyłożenia go różnymi produktami i aby nie było przy tym widać spodu.

Komponowanie takiego talerza zaczynam od wyłożenia szpinaku (możesz użyć dowolnej sałaty np. rukoli). Następnie znajduję miejsce dla największych elementów, sera camembert, szynki, sera cheddar (możesz użyć kilku rodzajów serów/wędlin). Układam też przełożony do mniejszego pojemniczka serek kanapkowy (możesz to samo zrobić też np. z hummusem). Pomiędzy te większe elementy wkładam mniejsze: pokrojone w kawałki warzywa, kabanosy oraz warzywne chipsy, pomidorki koktajlowe i owoce (np. winogrona). Do przygotowania takiej przekąski możesz użyć naprawdę różnych składników.

W pobliżu takiego talerza (lub na nim, jeśli jest duży) możesz położyć małe łyżeczki, nożyki, widelczyki lub wykałaczki. Dzięki temu goście nie będą musieli brudzić rąk, aby coś wziąć. W pobliżu warto też postawić świeże pieczywo. Świetnie sprawdzi się też np. taki warkocz czosnkowo-pietruszkowy.

Video z komponowania tego talerza znajdziesz na moim Tiktoku.

talerz różności

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading