Odżywianie

Owsianka z karmelizowanym jabłkiem

Owsianka z karmelizowanym jabłkiem

Owsianka z karmelizowanym jabłkiem to wynik mojego eksperymentu. Miałam ochotę na coś szybkiego, smacznego i słodkiego. Ta owsianka spełnia wszystkie te warunki.

Można ją przygotować z różnymi owocami. Takie przepisy lubię najbardziej. Ja pierwszą wersję tej owsianki robiłam z jabłkiem i taką właśnie się z Tobą dzielę. Ale jeśli wolisz, możesz przygotować
ją np. z bananem, gruszką, morelą, brzoskwinią albo śliwką. Jak widzisz możliwości jest wiele a dzięki temu łatwo jest urozmaicić swój jadłospis.

Składniki:
– 4 łyżki płatków owsianych błyskawicznych
– woda
– 75g skyra waniliowego
– 1/2 jabłka
– sok z cytryny
– 2 łyżki masła
– 2 łyżeczki cukru
– 1 płaska łyżeczka cynamonu

Płatki owsiane zalewamy wodą (tak, żeby płatki były nią przykryte). Dodajemy skyr i mieszamy. Jabłko obieramy, pozbywamy się gniazd nasiennych, kroimy na mniejsze kawałki i skrapiamy sokiem z cytryny. Na patelni na niewielkiej mocy palnika rozpuszczamy masło. Wsypujemy cukier i mieszamy. Kiedy cukier zacznie się rozpuszczać na patelnię wykładamy jabłko. Posypujemy cynamonem i mieszamy. Chwilę podsmażamy i wykładamy na owsiankę. Taka owsianka z karmelizowanym jabłkiem najlepiej będzie smakowała na ciepło.

Sposób przygotowania tej owsianki w formie video znajdziesz na moim Tiktoku.

Owsianka z karmelizowanym jabłkiem

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading