Odżywianie

Tortilla z jajkiem i tuńczykiem

tortilla z jajkiem i tuńczykiem

Tortilla z jajkiem i tuńczykiem, to kolejny pomysł na ekspresowy posiłek. Kilka składników, dosłownie kilka minut przygotowania i gotowe. W dzisiejszych czasach często sięgamy po takie instant rozwiązania. Ja często wymyślam właśnie takie przepisy i dzielę się nimi z Tobą. Niestety, szukanie oszczędności czasu w kuchni może się skończyć bardzo niezdrowo.

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto w kryzysowej sytuacji nie sięgnął po zupkę z proszku, batona albo chipsy, żeby jak najszybciej coś przekąsić. Nie jestem w tym z pewnością odosobniona i doskonale wiem, że zdarza się to większości z nas. Jednak na takie okoliczności zawsze staram się mieć kilka składników w kuchennych szafkach, które w połączeniu ze sobą, zawsze mnie nasycą.

Dzięki takim przepisom jak dzisiejszy, coraz rzadziej kupuję niezdrowe przekąski czy gotowe dania do odgrzania. Za to zawsze staram się mieć kilka podstawowych składników, z których bez zbędnego wymyślania przygotuję coś, co lubię. Ta tortilla z jajkiem i tuńczykiem w takich sytuacjach na pewno się sprawdzi.

Składniki:
– placek tortilli
– 1 łyżka majonezu
– 1 łyżka ketchupu
– 2 plasterki sera żółtego
– mała garść rukoli
– 1 jajko ugotowane na twardo
– 2 łyżki tuńczyka w sosie własnym
– 1 mały kiszony ogórek
– 2-3 pomidorki koktajlowe
– gałązka natki pietruszki

Tortillę posmaruj majonezem i ketchupem. Połóż na to plasterki żółtego sera, rukolę i pokrojone w plasterki jajko. Na to połóż tuńczyka, plasterki ogórka, pomidorki i natkę pietruszki. Boki tortilli zagnij do środka i zawiń. Podsmażaj na suchej patelni aż się zarumieni z obu stron. Jeśli nie wiesz jak zawinąć tortillę, to zapraszam Cię na mojego Tiktoka, na video z tym przepisem zobaczysz, jak ja to robię.

tortilla z jajkiem i tuńczykiem

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading