Rozwój

5 dobrych nawyków dla Twojego ciała

5 dobrych nawyków dla Twojego ciała

Istnieje kilka nawyków, których wprowadzenie do naszej codzienności przyniesie nam wiele korzyści. W dzisiejszym wpisie chciałabym skupić się na tych, które szczególnie służą naszemu ciału, choć część z nich, jeśli nie wszystkie, z pewnością doskonale wpłyną zarówno na nasze ciało jak i umysł oraz duszę.

Oto 5 dobrych nawyków dla Twojego ciała, które moim zdaniem doskonale poprawią komfort Twojego życia w bardzo krótkim czasie:

1. Wysypiaj się.
W codziennym biegu, chcąc odhaczyć wszystkie punkty ze zdecydowanie zbyt długiej listy „to do”, maksymalnie przeciągamy moment pójścia spać. A odpowiednia ilość i jakość snu to możliwość regeneracji dla naszego organizmu i wiele innych korzyści. Nie warto odkładać snu na później. Starajmy się, aby nasz sen był wystarczająco długi, tak abyśmy mogli naprawdę wypocząć. To z pewnością będzie dobre dla naszego organizmu.

5 dobrych nawyków dla Twojego ciała

2. Pij wodę.
O zaletach picia wody można mówić bez końca. Słyszymy o tym z każdej strony. Trąbią o tym w TV, Internet zalany jest artykułami na ten temat, uczymy się o tym w szkole, czytamy w mądrych książkach a i tak często zapominamy o wodzie. Odpowiednie nawodnienie organizmu to zdecydowanie priorytet, jeśli chcemy być zdrowi i sprawni.

5 dobrych nawyków dla Twojego ciała

3. Ćwicz.
Regularne ćwiczenia oprócz tego, że poprawiają wygląd naszego ciała, to przede wszystkim je wzmacniają. Silne ciało daje nam zdecydowanie więcej możliwości w codziennym życiu i to dla mnie jest wystarczająca motywacja do tego, żeby jak najczęściej stawać na macie. Wcale nie chodzi o to, żeby katować się na siłowni i podnosić ciężary, chociaż kompletnie nas to nie kręci. Wierzę jednak, że każdy z nas może znaleźć taką formę ćwiczeń, która będzie sprawiała mu radość.

5 dobrych nawyków dla Twojego ciała

4. Jedz zdrowo.
Dla każdego z nas zdrowo może oznaczać, co innego. Dla jednych zdrowa dieta to taka, która wyklucza jakieś grupy produktów, dla innych to po prostu samodzielnie przygotowane posiłki w domu, zamiast fast fooda zjedzonego w biegu, jeszcze inni z kolei za zdrowe uznają to, co ma napis bio lub eco na opakowaniu. Jednak myślę, że taka uniwersalna zasada odnośnie zdrowego odżywiania, to przede wszystkim unikanie przetworzonego, napakowanego niepotrzebnymi nam dodatkami, jedzenia. Już taki krok zdecydowanie sprawi, że będzie nam lepiej w naszym ciele.

5 dobrych nawyków dla Twojego ciała

5. Spaceruj.
Nie znam lepszego sposobu na aktywność fizyczną, który dostępny jest za darmo i to dla większości z nas. Kiedy tylko możesz wybieraj spacer zamiast samochodu czy komunikacji miejskiej. Wystarczy wysiąść przystanek wcześniej (szczególnie jeśli mamy kilka minut w zapasie). Zamiast siedzieć czekając na spotkanie czy podczas rozmowy przez telefon, wystarczy wstać i się przejść. Takie drobne zmiany z pewnością przyniosą nam wiele dobrego.

5 dobrych nawyków dla Twojego ciała

Już niedługo rozwinę każdy z tych 5 dobrych nawyków dla Twojego ciała. Opiszę krótko moje sposoby na ich wdrożenie i wymienię konkretne korzyści, jakie nam przynoszą.

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading