Lifestyle

Jak umilić sobie zimowy poranek? – Moje sposoby

1 jak umilić sobie poranek

Będąc małym dzieckiem, pełna energii wstawałam wcześnie rano i zaczynałam dzień od budzenia innych domowników. Ale odkąd przybyło mi obowiązków i oprócz zabawy mam mnóstwo innych zadań do wykonania każdego dnia, polubiłam wylegiwanie się w łóżku do późnych godzin. Wczesne wstawanie nie należy do najprzyjemniejszych szczególnie zimą, kiedy budząc się, za oknem jest jeszcze ciemno, a odkrywając kołdrę czujemy przerażające zimno. Dobrze jest włączyć w tę część dnia to, co najbardziej lubimy i cieszyć się tą chwilą.

Poznajcie moje sposoby na to jak umilić sobie poranek:
1. Zawsze nastawiam budzik na tyle wcześnie, aby zdążyć zrobić wszystko i mieć jeszcze kilka minut w zapasie. Dzięki temu nie muszę martwić się, że spóźnię się na autobus. Po co fundować sobie stres z samego rana.

2

2. Każdego dnia zaraz po przebudzeniu, zanim wstanę z łóżka, poświęcam chwilę na wdzięczność. Dziękuję za dobro, które spotyka mnie codziennie. Uświadomienie sobie, jak wiele mam wprawia mnie w cudowny nastrój na cały dzień. Kiedy wiemy, że dzień będzie dobry, dużo łatwiej nam wstać z łóżka.

3

3. A kiedy już wygrzebie się spod kołdry, przygotowuję ciepłą wodę z cytryną. Taki napój dodaje energii, to cudowny sposób na pobudzenie organizmu! Dodatkowo woda z cytryną poprawia metabolizm i dostarcza nam witaminy C, której w okresie jesienno – zimowym zazwyczaj nam brakuje.

4

4. Nie ruszam się z domu bez śniadania. To naprawdę najważniejszy posiłek w ciągu dnia! Uwielbiam kiedy jedzenie ładnie wygląda i chociaż nie zawsze mi to wychodzi, staram się, żeby przynajmniej śniadanie było atrakcyjne. Pożywne, ciepłe śniadanie, zjedzone w łóżku – koniecznie pięknie podane z dużą ilością kolorów na talerzu z pewnością sprawi, że od razu poczujemy się lepiej!

5

5. Wieczorem zanim położę się spać, przygotowuję sobie listę spraw do załatwienia następnego dnia. Rano, po śniadaniu sprawdzam, co mam do zrobienia. Ubieram się, mając na uwadze zadania do wykonania. Pakuje potrzebne rzeczy i jestem gotowa z uśmiechem stawić czoła nowym wyzwaniom!

6

7 jak umilić sobie poranek

Warto uczynić z naszych poranków rytuał, który sprawi, że na myśl o wstaniu z łóżka na twarzy pojawi się uśmiech. Celebrujmy ten czas, a z pewnością nasz dzień będzie dużo piękniejszy!

A Wy, jakie macie sposoby na to, aby umilić sobie poranek?

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading