Podróże

Park Mużakowski

Park Mużakowski

Długi majowy weekend to idealny moment na podróże. W tym roku zajęcia skończyłam już w miniony czwartek, a na uczelnię wracam dopiero we wtorek. Tych kilkanaście dni to jednak nie jest w pełni wolny czas, który poświęcić mogę na same przyjemności. Kilka projektów na zaliczenie, pisanie pracy magisterskiej i przygotowania do wielu prezentacji pochłaniają ostatnio większość mojego czasu, dlatego nie mogłam pozwolić sobie na dłuższy wyjazd. Jednak nie byłabym sobą, gdybym nie skorzystała z wolnego czasu moich bliskich i razem z nimi nie wybrała się na choćby jednodniową wycieczkę.

Park Mużakowski, inaczej nazywany Parkiem Muskaua, położony jest w województwie lubuskim i niemieckiej Saksonii, to idealne miejsce na odpoczynek na świeżym powietrzu. Wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to chyba sporo tłumaczy. To ponad 700 ha powierzchni do spacerowania, piknikowania czy jazdy na rowerze. Przez park przepływa Nysa Łużycka, która stanowi granicę polsko – niemiecką. Części, polska i niemiecka, połączone są dwoma mostami – Angielskim i Podwójnym.

Park Mużakowski z pewnością zachwyci nawet tych sceptycznie nastawionych towarzyszy naszej podróży, którzy szukają wielkiego WOW! Nawet krótki spacer po ścieżkach otoczonych przepiękną roślinnością wprawi nas w dobry nastrój. Wbrew pozorom, ten wydawać by się mogło zwykły park oczaruje nas już od pierwszych chwil. Powierzchnia parku sprawia, że nie ma w nim widocznych tłumów. Bez problemu znajdziemy miejsce spokojne i ciche. A śpiew ptaków towarzyszył nam będzie niemal na każdym kroku.

Park Mużakowski

Park Mużakowski

Park Mużakowski

Park Mużakowski

Park Mużakowski

Park Mużakowski

Park Mużakowski

Park Mużakowski

Park Mużakowski

Poniżej kilka przepięknych zdjęć autorstwa mojej siostry

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading