Odżywianie

Mrożona zielona herbata

mrożona zielona herbata

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Od najmłodszych lat, w szkole, słuchamy o tym, że człowiek składa się w około 70% z wody i to ona jest dla niego najważniejsza, aby mógł dobrze funkcjonować.

Latem, bardzo łatwo przychodzi nam dokonywanie nieodpowiednich wyborów w sklepie. Ładna, słoneczna pogoda albo duszny, upalny dzień, sprawiają, że nasze pragnienie jest większe niż zazwyczaj. Wchodzimy więc do najbliższego sklepu i kierujemy się w stronę lodówek z napojami. A tam w nasze oko wpadają chłodne napoje typu Cola czy Ice Tea. Wielokrotnie słyszeliśmy o szkodliwości Coli, o tym, że zawiera mnóstwo cukru i tak naprawdę nie gasi pragnienia a wręcz je wzmaga, dlatego sięgamy po Ice Tea. Wybieramy tę zieloną, bo podobno zdrowsza od zwykłej, i zadowoleni, że jest zimna idziemy do kasy. Jesteśmy przekonani, że kupujemy zdrową herbatę, która ugasi nasze pragnienie. A co kupiliśmy tak naprawdę? Wodę z cukrem i ekstraktem z zielonej herbaty dosładzaną dodatkowo fruktozą i kompilację różnych związków chemicznych typu E330, E331 i innych.

Co więc pić, poza wodą oczywiście? Mrożona zielona herbata przygotowana w domu to doskonały pomysł. Używamy do niej tylko tego, czego naprawdę potrzebujemy i pomijamy wszystkie szkodliwe dodatki.

Składniki jakich potrzebujemy (na 1l herbaty):
– 2 łyżki liściastej zielonej herbaty (ja użyłam zielonej herbaty z pomarańczą)
– 1l przegotowanej, zimnej wody
– kilka kostek lodu

Liście zalewamy wodą i odstawiamy na kilka godzin, a najlepiej na całą noc, do lodówki. Przed podaniem, do szklanek, dorzucić możemy plasterki cytryny, kilka listków mięty i kostki lodu. Mrożona zielona herbata gotowa!

mrożona zielona herbata

mrożona zielona herbata

mrożona zielona herbata

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading