Odżywianie

Koktajl z roszponki, kiwi i banana

Koktajl z roszponki, kiwi i banana

Koktajl z roszponki, kiwi i banana tak jak zdecydowana większość moich koktajli powstał w biegu. Pomiędzy jednym zadaniem do wykonania a drugim chwyciłam to, co akurat znajdowało się pod ręką, zmiksowałam dokładnie i gotowe. Łatwy i szybki sposób na zdrowy posiłek, który dostarczy nam sporą dawkę cennych wartości. Za to właśnie kocham koktajle najbardziej!

Roszponka zawiera mnóstwo cennych witamin i minerałów. Warto więc włączyć ją do swojego codziennego jadłospisu. Jest jedną z tych sałat, które mają łagodny smak, dzięki temu smakują zdecydowanej większości z nas. Kiedyś obawiałam się dodawać ją do koktajlu, teraz wiem, że niepotrzebnie tak długo zwlekałam. Z owocami komponuje się świetnie.

Składniki (na jedną porcję koktajlu):
– 1 garść roszponki
– 2 kiwi
– 1 banan (bardzo dojrzały)
– 1 łyżeczka mielonego siemienia lnianego
– 1/2 szklanki wody

Koktajle z dodatkiem zielonych warzyw liściastych przygotowuję zawsze w ten sam, sprawdzony sposób, dzięki któremu koktajl jest bardzo gładki. Najpierw miksuję je z wodą a dopiero później dodaję pozostałe składniki. Dokładnie umytą roszponkę wrzuciłam do kielicha blendera i zalałam ciepłą wodą. Dokładnie zblendowałam a następnie dorzuciłam resztę składników. Blendowałam do czasu aż konsystencja koktajlu była gładka.

A Wy, robicie koktajle z roszponką? Z czym ją łączycie?

Koktajl z roszponki, kiwi i banana

Koktajl z roszponki, kiwi i banana

Dużo więcej zdjęć znajdziecie na moim profilu na Instagramie, zapraszam 🙂

2 komentarze

Leave a Reply