Odżywianie

Koktajl z natki pietruszki, kiwi i awokado

koktajl z natki pietruszki, kiwi i awokado

Większość z tych, którzy kiedykolwiek mieli na zębach aparat ortodontyczny, wie, że zdarzają się takie dni, kiedy nie jest się w stanie ugryźć niczego. Ja mam to szczęście, że przez większość czasu nie odczuwałam tego, że go noszę. Mogłam więc bez problemu jeść to, na co miałam ochotę.

Ale przyszedł niestety taki moment, kiedy ugryzienie nawet bardzo dojrzałego banana stało się właściwie niemożliwe (i to przez kilka dni!). Głodówka nie jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie w tej sytuacji ale z pomocą przychodzą nam niezastąpione koktajle!

Uwielbiam je za szybkość przygotowania, możliwość zabrania ze sobą na uczelnię czy do pracy (chociaż oczywiście najlepiej smakują tuż po zrobieniu), płynną konsystencję i sporą dawkę witamin, które mogę dostarczyć sobie w bardzo prosty sposób. Często dorzucam do nich te składniki, za którymi nie przepadam ale ponieważ są zdrowe, wiem, że warto je jeść. Staram się, aby nie zdominowały smaku mojego koktajlu i łącze je z warzywami czy owocami, które bardzo lubię. To taki mój sposób na przemycenie tych warzyw i owoców, które mi nie smakują (chociaż jest ich już na szczęście coraz mniej).

Dzisiaj przygotowałam koktajl z natki pietruszki, kiwi i awokado. To połączenie jak jak dla mnie wspaniałe, dlatego postanowiłam się nim z wami podzielić.

Do przygotowania tego koktajlu potrzebujemy (na 2 porcje):
– 1 awokado
– 4 kiwi
– pęczek natki pietruszki
– ½ szklanki wody mineralnej
– 2 łyżki syropu klonowego (opcjonalnie)
– 2 łyżeczki młodego jęczmienia mielonego (opcjonalnie)

Awokado i kiwi obieramy. Wrzucamy do kielicha blendera razem z resztą składników i blendujemy.

Koktajl z natki pietruszki, kiwi i awokado to bomba witaminowa! W tym okresie warto ładować w siebie jak największą ilość witamin, najlepiej oczywiście z warzyw i owoców. Ten koktajl dostarczy nam mnóstwo witaminy C, A, E, K, B a także dużo m.in. żelaza, magnezu, potasu, cynku, miedzi i manganu.
Pijmy go więc dla zdrowia!

koktajl z natki pietruszki, kiwi i awokado

koktajl z natki pietruszki, kiwi i awokado

koktajl z natki pietruszki, kiwi i awokado

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading