Odżywianie

Sok z ananasa, jabłek, cytryny i imbiru

Sok z ananasa, jabłek, cytryny i imbiru

Do niedawna w moim menu ogromną rolę odgrywały koktajle. Na blogu jest mnóstwo moich przepisów na naprawdę smaczne koktajle. Jeśli szukacie inspiracji, to zajrzyjcie tutaj. Kiedy w mojej kuchni pojawiła się wyciskarka wolnoobrotowa do soków, szukania nowych kombinacji smakowych nie było końca. Przez kilka pierwszych dni codziennie piłam świeże soki, za każdym razem inny, szukając połączenia idealnego.

Teraz moja fascynacja świeżym sokiem zmalała. Gdyby nie fakt, że po wyciśnięciu soku, czyszczenie wyciskarki zajmuje mi dobrych kilka minut, cała kuchnia jest brudna, a ja mokra, to z pewnością robiłabym je codziennie. Jednak kiedy mam nieco więcej czasu i mogę poświęcić go na sprzątanie, to chętnie przygotowuję świeży sok dla siebie i swoich najbliższych.

Sok z ananasa, jabłek, cytryny i imbiru powstał zupełnie przypadkiem. Podobnie jak większość moich ulubionych koktajli, sok ten zrobiłam biorąc to, co miałam akurat pod ręką. Nie spodziewałam się, że będzie smaczny, raczej widziałam w nim po prostu niezłą dawkę witamin. Ale okazało się, że jest naprawdę dobry, dlatego przepisem dzielę się z Wami.

Składniki:
– 1/2 dużego ananasa
– 2 jabłka
– 1/2 małej cytryny
– 2 cm korzenia imbiru

Ze wszystkich składników, w wolnoobrotowej wyciskarce, wyciskamy sok. Pijemy najlepiej zaraz po przygotowaniu.

Sok z ananasa, jabłek, cytryny i imbiru

Sok z ananasa, jabłek, cytryny i imbiru

Po więcej zdjęć zapraszam na mój profil na Instagramie.

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading