Odżywianie

Sałatka z ryżem z kalafiora

Sałatka z ryżem z kalafiora

Sałatka z ryżem z kalafiora powstała kiedyś zupełnie przypadkiem. Chciałam spróbować kalafiora na surowo ale jedzenie całych różyczek jakoś mnie nie zachęcało. Przypomniało mi się wtedy, że kiedyś widziałam przepis z ryżem z kalafiora. A ponieważ zrobienie go zajmuje dosłownie chwilę, to postanowiłam spróbować.

To był strzał w dziesiątkę! Ten ryż jest naprawdę ekstra. W takiej sałatce, szczególnie latem, sprawdza się doskonale. Wystarczy kilka dodatków i powstaje bardzo smaczny i zdrowy posiłek. Teraz czasami używam go zamiast zwykłego, brązowego ryżu też w innych daniach.

Składniki (na 1 porcję):
– 1 garść sałaty (u mnie liście buraka)
– 1/4 kalafiora
– garść pomidorków koktajlowych
– garść natki pietruszki
– oliwa z oliwek
– ulubione przyprawy (u mnie sól i pieprz)

Wszystkie warzywa myjemy i osuszamy. Kalafiora dzielimy na różyczki i wrzucamy do blendera. Rozdrabniamy go do czasu aż będzie wyglądem przypominał ziarenka ryżu. Na talerzu układamy sałatę, na to ryż z kalafiora, pomidorki i posiekaną natkę pietruszki. Całość skrapiamy oliwą i posypujemy przyprawami. Ja uwielbiam jeść ryż z kalafiora wymieszany z natką pietruszki, pomidorkami, oliwą i przyprawami, sałatę dorzuciłam wyjątkowo tym razem i też smakowało świetnie ale jeśli nie macie akurat w domu, to bez również jest smaczna.

Sałatka z ryżem z kalafiora

Sałatka z ryżem z kalafiora

Po więcej zdjęć zapraszam na mój profil na Instagramie 🙂

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading