Odżywianie

Kurczak w boczku

Kurczak w boczku

Kurczak w boczku to w ostatnich tygodniach hit w moim domu. Robię go co najmniej raz w tygodniu i wciąż jest zachwyt. Mój, bo to danie robi się niezwykle szybko i mojego partnera, bo ten kurczak bardzo mu smakuje. Nie próbowałam tego dania, więc wszelkie zastrzeżenia proszę kierować do mojego partnera, który polecił mi podzielić się z Wami tym przepisem.

Kurczak w boczku powstał oczywiście w wyniku czyszczenia lodówki. Wspominałam ostatnio tutaj na blogu, że mam wrażenie, że w takich momentach powstają najlepsze dania, też tak macie?

Szukając pomysłu na obiad otworzyłam lodówkę i zobaczyłam w niej oprócz światła, tylko resztki warzyw, boczek i fileta z kurczaka. Postanowiłam więc spróbować połączyć boczek z kurczakiem, a z warzyw oczywiście powstała sałatka.

Składniki:
– 500g fileta z kurczaka
– 100g boczku wędzonego
– 3 łyżeczki przyprawy do kurczaka

Z fileta usuwamy wszelkie niedoskonałości, kroimy wzdłuż na pół i obtaczamy ulubioną przyprawą do kurczaka. Każdy kawałek kurczaka owijamy w boczek i układamy w foremce do pieczenia. Pieczemy 15-20min. (w zależności od wielkości kawałków), w 180 stopniach.

Przepis w formie video możesz znaleźć na moim Tiktoku.

kurczak w boczku

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading