Odżywianie

Mleczny koktajl truskawkowy

Mleczny koktajl truskawkowy

Pojawienie się truskawek spowodowało, że moja dieta stała się bardzo przewidywalna. Truskawki dominują w mojej w mojej kuchni właściwie każdego dnia. Ale nie ma się co dziwić. Tak smaczne i pełne cennych wartości są tylko teraz, trzeba więc wykorzystać ten czas jak tylko możemy, bo kolejne tak pyszne truskawki zjemy dopiero za rok. Nie ma więc co sobie żałować!

Żeby każdy mój posiłek był w nieco innej formie (bo przecież dominuje w nich ciągle ten sam składnik), dzisiaj przygotowałam mleczny koktajl truskawkowy. Jest świetny pomiędzy posiłkami, a na zimno idealny w upalny dzień. Muszę przyznać, że to mój pierwszy koktajl z truskawkami i dziś już wiem, że nie ostatni. Nie wiem dlaczego ale nigdy nie wpadłam na to, żeby je połączyć z jakimiś dodatkami, dokładnie zmiksować i wypić.

Składniki na mleczny koktajl truskawkowy (na jedną porcję):
– ½ szklanki mleka kokosowego
– 2 szklanki truskawek
– 1 – 2 łyżeczki cukru trzcinowego

Wszystkie składniki wrzucamy do kielicha blendera i dokładnie miksujemy do uzyskania gładkiej, kremowej konsystencji. Można dodać mleka mocno schłodzonego wcześniej w lodówce, dzięki czemu uzyskamy chłodniejszy koktajl, który świetnie sprawdzi się w tak ciepłe dni jak dzisiaj.

Mleczny koktajl truskawkowy

Mleczny koktajl truskawkowy

Mleczny koktajl truskawkowy

Życzę Wam cudownej, słonecznej niedzieli 🙂
a po więcej zdjęć zapraszam na mój profil na Instagramie

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading