Odżywianie

Bagietka czosnkowa

bagietka czosnkowa

Bagietka czosnkowa to świetny dodatek do sałatek czy imprezowych przekąsek, takich jak np. talerz różności. Często sięgamy po gotowe wersje takiego pieczywa dostępne w sklepach ale zdarza się, że potrzebujemy czosnkowej wersji, a w domu mamy tylko klasyczną bagietkę. Na takie sytuacje z pomocą przychodzi ten przepis.

Oczywiście chętni mogą przygotować taką bagietkę od podstaw, włącznie z samodzielnym przygotowaniem pieczywa. Ci z Was, którzy jednak lubią sobie czasem ułatwić pracę z pewnością będą zadowoleni z dzisiejszej propozycji. Dosłownie kilka składników (najlepiej najwyższej jakości) wystarczy, żeby wyczarować coś pysznego, w kilka minut. Bagietka czosnkowa bywa ratunkiem, szczególnie kiedy pojawiają się niezapowiedziani goście, a my nie mamy nic specjalnego, aby ich poczęstować. Razem z talerzem różności z tego przepisu z pewnością uratuje nas w takich sytuacjach.

Składniki:
– 1 bagietka
– 100g miękkiego masła
– 2 ząbki czosnku
– 2 łyżki posiekanej natki pietruszki
– 1/2 łyżeczki soli

Masło przekładamy do miseczki i rozgniatamy widelcem. Dodajemy natkę pietruszki, czosnek, sól i mieszamy. Bagietkę kroimy na kromki i smarujemy masłem z obu stron. Układamy na blaszce do pieczenia. Piekarnik rozgrzewamy do 200 stopni i pieczemy bagietkę 10 minut.

Jeśli chcesz zobaczyć sposób przygotowania, to zapraszam Cię na mojego Tiktoka.

bagietka czosnkowa

bagietka czosnkowa

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading