Odżywianie

Letnia pizza – idealna na upalne dni

2.jpg letnia pizza

Lato w pełni! Piękna pogoda na szczęście nas nie opuszcza i pozwala nam cieszyć się słońcem każdego dnia. Gorące dni i ciepłe noce zachęcają do spędzania czasu na dworze, najchętniej przez całą dobę i oby jak najdłużej!

Kilka ostatnich dni spędziłam w górach, za którymi zatęskniłam już po tygodniu pobytu w domu (niedługo pokażę Wam trochę zdjęć z tego wyjazdu). A po powrocie od razu przygotowałam letnią pizzę, idealną na upalny dzień. W taką pogodę najczęściej sięgamy po lekkie dania. Takie, które dostarczą nam witamin i minerałów ale nie obciążą naszego żołądka. Latem musimy też pamiętać o odpowiednim nawodnieniu naszego organizmu. Wody naszemu organizmowi możemy dostarczyć nie tylko w postaci płynu. Nie zapominajmy, że wiele sezonowych owoców ma jej w sobie bardzo dużo. Idealnym przykładem takie owocu jest arbuz, którego użyłam do przygotowania spodu do mojej pizzy. Korzystajmy z sezonowych owoców póki są i podajmy je na różne sposoby. Letnia pizza, którą przygotowałam jest super zdrowa, pełna witamin i baaardzo smaczna!

Do jej przygotowania potrzebujemy:
– plaster arbuza
– garść ulubionych sezonowych owoców
– kilka listków mięty
– 1 łyżkę wiórków kokosowych
… i 5 minut.

Arbuza kroimy na trójkąty, układamy na nim owoce i wkładamy na chwilę do lodówki, bo latem zimna jest zdecydowanie najlepsza!

Smacznego!

4 letnia pizza

5 letnia pizza

6 letnia pizza

Leave a Reply

Discover more from Moja pasja - życie

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading